Nejčastější dotazy

Nebude v prosklených modulech zima?

Každý majitel hradu nebo zámku s tlustými zdmi potvrdí, že tyto domy jsou v zimě převážně neobyvatelné nebo za vysokou cenu nákladů na vytápění. Statistika říká, že v ČR je teplota pod 10 stupni Celsia 10 až 30 dní v roce. Naše trojskla mají koeficient prostupu tepla 0,6 když norma považuje za dobrý již od 1,1. Naše prosklení vytváří skleníkový efekt, takže každý osvit sluncem topí zdarma. S výhodou se zde topí topeními ohřívajícími vzduch a ne stěny tedy tepelnými čerpadly vzduch-vzduch. Dům tak má spíše přebytek tepla, který se řeší stíněním slunci např. závěsy, žaluziemi,terasami, nebo aktivně větráním,klimatizací.

Proč je schodiště venku?

Schody venku šetří vnitřní obytný prostor. Zájemce, který i tak chce schodiště chránit před povětrností může požádat o obesklení, obestavění nebo jeho umístění uvnitř. Považujeme schodiště za občasně používaný prostor, který pokud není součástí mohutného interiéru ubírá  na pohodě a využitelnosti vnitřních prostor.

Jak si takový dům mohu postavit sám?

Naše domy jako stavebnice umožňují si od nás koupit komponenty domu a sám si z nich sestavit celý dům dle našeho návodu nebo pod našim dohledem. Nevěříteli si tolik, sestavíme Vám nosnou konstrukci na základ a vy si ji podle našeho návodu nebo vlastní volby opláštíte. Nebo Vám sestavíme hrubou stavbu- tedy dům bude uzavřen a vnitřky si již můžete sestavit sám nebo nechat udělat místními řemeslníky nebo kamarády. Cena pořízení se tak výrazně sníží.

Mohu si zvolit i své vlastní rozměry a dispozice?

Moduly lze vyrábět různě velké a libovolně skládat. My jsme zvolili základní modul 2,5m šířka×9m délka×3,78 m vnější výška jako základní, z něhož sestavujeme naši základní nabídku.V nabídce máme rovněž moduly o délkách 6m a 10m a vnitřní výšce 3 m nebo na zakázku dle požadavků zákazníka.

Jak dlouho trvá samotná výstavba?

Preferujeme cenu pořízení před rychlostí výstavby, ale i tak je to jedna z nejrychlejších staveb. Od zahájení montáže do dokončení stavby nemusí uběhnout více než 1 měsíc, je-li vše připraveno.

Jaká je trvanlivost a záruka?

Záruka je standardní 24 měsíců, trvanlivost je vyšší než u běžných domů.Prakticky zde např. opadávání omítky zcela odpadá.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/vzduch?

Topení vzduch-vzduch preferujeme, protože má nejnižší pořizovací a provozní náklady z většiny jiných druhů topení a pohodlnou obsluhu. Vnější jednotka je umístěná vně domu a odebírá teplo až do - 20 °C z okolního vzduchu do směsi, která dále zahřátá kompresí proudí do výměníku v budově kde větrák o ohřátou směs ohřívá proudící vzduch. Vzduch se tak ohřívá bez ohledu na teplotu stěn a lze ho takto i čistit nebo provonět. Tyto jednotky v zimě topí a v létě chladí.

Mohu si dům někde prohlédnout?

Ano.Na základě žádostí mnoha zájemců jsme postavili dva typy těchto domů -jeden ze tří modulů 2+1 o délce modulu 9m a jeden ze 14 modulů o délce modulů 10,2 m. Jsou postaveny blízko Macochy na okrese Blansko v obci Němčice, hned na pravém okraji obce směrem z městečka Sloup. Na požádání zde lze domluvit exkurzi na tel 602 736 953


 

bily dum b

Ilustrační foto